IBM Spectrum Virtualize (SVC)

IBM Spectrum Virtualize (SVC)

Daha önce IBM San Volume Controller (SVC) olarak bilinen IBM Spectrum Virtualize, merkezi altyapı yönetimi için bir depolama sanallaştırma sistemidir. Tek bir sistem altında markadan bağımsız olarak tüm depolama ortamları ile çalışmayı mümkün kılar, açık bir bakış açısı sağlar ve alan kullanımını iyileştirir. Bu, kapasiteleri platformlar arasında paylaştırmayı kolaylaştırır ve mevcut ihtiyaçlara göre en uygun olan yere yerleştirilebilir.

IBM Spectrum Virtualize sunucu sanallaştırma ortamı gibi çalışır ve altındaki fiziksel depolama sistemlerini sanallaştırarak çok daha esnek, verimli ve performanslı kullanmanızı sağlar. Bazı avantajları aşağıdaki gibidir:

  • Verilerinizi çeşitli depolama sistemleri arasında kesinti yaşatmadan kolaylıkla taşımanızı sağlar.
  • Tiering sayesinde eski depolama sisteminizi FLASH Storage ile birleştirebilir ve hybrit storage gibi kullanabilmenizi sağlar.
  • Heterojen depolama altyapınızı tek bir platformda konsolide etmenizi sağlar.
  • Heterojen depolama ortamındaki replikasyon zorluğunu ortadan kaldırır.
  • Depolama sistemi operasyonunuzu %80 gibi büyük ölçüde azaltır.

Aşağıdaki örnek IBM Spectrum Virtualize öncesi ve sonrasını göstermektedir:

Eğer yukarıdaki örnek deki gibi birden çok depolama sistemi kullanıyorsanız ve eski depolama sisteminizin performansı veya kapasitesi yetmiyorsa ayrıca heterojen depolama sistemi yapınızı felaketlere karşı korumak istiyorsanız IBM Spectrum Virtualize çözümünün tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğinden emin olabilirsiniz. Bize ulaşın size çözümün faydalarını detaylıca anlatalım.